HAISUDE ja EBAMEELDIVATE LÕHNADE EEMALDAMINE

Tihti esineb elamutes ebameeldivaid lõhnasid, millest ei ole õimalik koduste vahenditega vabaneda. Tavalisteks ebameeldivate lõhnade tekitajateks on hallitus, roiskuvad esemed, kahjurid, võõrkehad ja roiskuvad orgaanilised osised ruumis, kanalisatsioonitrappides, ventilatsioonikanalites. Sageli on köökides haisutekitajaks mööbli vahele ja alla valgunud piim või mõni muu aine, mis roiskumise käigus eritab ülimalt ebameeldivaid lõhnasid. Samas on suurteks haisude/ ebameeldivate lõhnade tekitajateks loomade väljaheited ja okse, millest on raske vabaneda.

Eelpool nimetatud probleemide likvideerimiseks on olemas spetsiaalsed ained ja seadmed, mis hävitavad haisutekitaja mikroobi tüve (st aine likvideerib haisu tekitaja erinevalt üldlevinud ainetest, mis lihtsalt asendavad mõneks ajaks ühe lõhna teisega, kuid peagi on algne probleem tagasi).

Viimasel ajal on seoses suurte sademetega hakanud uputama keldrid ja keldrikorterid, kus reovesi kanalisatsiooni trappidest ruumi tungib.

Antud objektidel tuleks käituda järgnevalt:

1. eemaldada ruumist reovesi

2. pesta pesuvahenditega kahjustatud põrandad ja seinad,

3. kuivatada ruum spetsiaalsete seadmetega (seadmed meenutavad väliselt soojapuhureid, ainsaks erinevuseks on see, et seadmed kondenseerivad ruumis oleva niiskuse veeks. Seadme suureks plussiks on see, et erinevalt soojapuhuritest niiskus kogutakse ruumi õhust seadmes olevasse kogumisnõusse, mitte ei aurustata ruumi muudesse osadesse.

4. Pärast ruumide kuivatamist tuleks kogu ruum töödelda spetsiaalsete ainetega, mis aitavad likvideerida ruumist ebameeldivad lõhnad ning vältida hallituse teket.

Objektid, kus hais tuleb ruumi kanalisatsioonitrappidest, tuleks enne töötlust uurida probleemi põhjust;

1) kanalisatsioonitrapp on jäänud kuivaks ja ebameeldivad lõhnad pääsevad vabalt ruumi,

2) kanalisatsioonitrapp ja torud on roiskuvast ainest tugevalt saastunud.

Mõlemal juhul aitab töötlus spetsiaalselt kanalisatsioonile mõeldud vahenditega (töötlust tuleks teha regulaarselt).

Eriti probleemseteks kohtadeks on objektid, kus kahjustatud tsoonides on paekivi, kipsplaat või mõni muu vett imav materjal. Koos veega imendub materjali ka haisutekitaja, millest on raske vabaneda.

Pindade ja ruumide töötlemistel kasutame vastavalt kahjustuse iseärasustest kolme erineva koostise ja kontsentratsiooniga ainet. Antud aineid kasutame ka haiglates ja hooldekodudes ventilatsioonikanalite desinfitseerimisel. Aine on inimese organismile ohutu, samas aga hävitab pisemad mikroobid ja kahjurid (hallituse eosed, tolmulestad, bakterid jne).

Töötlus tagab puhtama õhu ja mikroobi- ja haisuvaba sisekliima.